Yhdistysluettelo

 
Yhdistys Yhteyshenkilö Yhteystiedot  
Aho-Isokylän kyläyhdistys ry Pirjo Ruuska pirjo.ruuska(ä)karstula.fi  http://www.ahoranta.net/
AKT Karstulan osasto 098 ry Jyrki Hokkanen jyrhok(ä)luukku.com  
Artranta Karstula ry Olli Möttönen huli(ä)huliswood.fi  https://www.artranta.fi/
Avantouimarit Karstulan Kihaus ry Osmo Sippola osmo.sippola(ä)gmail.com  
Eläkeliiton Karstulan yhdistys ry Jukka Hiltunen jukka.karstula(ä)gmail.com  
Haapalahden Eräveljet ry Saku Ruuska saku.ruuska(ä)netti.fi  
Hirvijoen Jahti ry Ari Pitkänen pum.pitkanen(ä)luukku.com  
Humpin Kylän pienviljelijäin yhdistys ry Kalevi Löytökoski 044 0467 138  
Kangasahon kyläyhdistys ry Riitta Suomäki rsuomaki(ä)gmail.com  
Karstula Pohjola-Norden ry Leena Jokinen l.jokinen(ä)kotinet.com  
Karstula-Kyyjärven 4H-yhdistys ry Jaana Ojala karstula-kyyjarvi(ä)4h.fi  
Karstulan hevosystäväinseura ry Sari Kaipainen karstulanhys(ä)gmail.com  http://karstulanhys.com/
Karstulan kansalliset seniorit ry Eila Sallinen  eila.sallinen(ä)kotinet.com  
Karstulan Kiva ry Markus Muhonen toimisto(ä)karstulankiva.fi  https://www.karstulankiva.fi/
Karstulan Kokoomus ry Terhi Simonen-Jokinen terhi.simonen(ä)fimnet.fi  
Karstulan Maa- ja kotitalousnaiset Maarit Mahlamäki maarit.mahlamaki(ä)gmail.com  
Karstulan Martat ry Marleena Ruuska marleena.ruuska(ä)netti.fi  
Karstulan Metallityöväen ammattiosasto ry Harri Tarvainen harritarvainen(ä)suomi24.fi  
Karstulan Mieslaulajat ry Olavi Piispanen olavi.piispanen(ä)pp.inet.fi  http://mieslaulajat.fi/
Karstulan Musiikinystävät ry Hannu Patamaa hannu.patamaa(ä)karstula.fi  
Karstulan Naisvoimistelijat ry Tiina Saarinen saariti(ä)gmail.com  
Karstulan Pilkki Olli Huhtanen ohhuhtanen@gmail.com  
Karstulan Reserviupseerit ry Juha Levijoki juho.levijoki(ä)gmail.com  
Karstulan Seudun Invalidit ry Pekka Friman pekka.friman(ä)nic.fi  
Karstulan Seudun Metsästys- ja Ampumaseura ry Niko Palonen Palonen1@gmail.com http://karmasry.fi/
Karstulan Seudun Samoilijat ry Maisa Piesala maisa.piesala(ä)gmail.com  
Karstulan Seudun Sydänyhdistys ry Riitta Sauna-aho riitta.sauna.kla(ä)gmail.com  
Karstulan Seurakuntakuoro ry Jouni Mäkinen jouni.makinen(ä)evl.fi  
Karstulan Sotaveteraanit ry Tapani Lahti lahti13(ä)omanetti.fi  
Karstulan Taideseura KarsTa ry Jorma Matilainen karsta88(ä)gmail.com  
Karstulan Teatteriyhdistys ry Jorma Matilainen jj.matila(ä)gmail.com  
Karstulan Tiepalvelupiiri Seppo Miettinen seppo.miettinen(ä)karstulantiepalvelu.fi  
Karstulan Tikkaseura Reino Syrjälä reino.syrjala(ä)gmail.com  
Karstulan Urheiluautoilijat ry Seppo Miettinen seppo.miettinen(ä)karstulantiepalvelu.fi  http://karstua.fi/
Karstulan Yrittäjät Maria Oikari maria.oikari@gmail.com  
Karstulan-Kyyjärven Riistanhoitoyhdistys ry Tero Lahtinen karstula-kyyjarvi(ä)rhy.riista.fi  
Karstula-Seura ry Hannu Patamaa hannu.patamaa(ä)karstula.fi  
Kimingin Erämiehet ry Reima Oikari reimaoikari(ä)hotmail.com  
Kimingin Nuorisoseura ry Olli Möttönen huliswood(ä)huliswood.fi  
Kimingin seudun kehitysosuuskunta Pirkko Jäntti pirkko.i.jantti(ä)gmail.com  
Kouheron kelkkailijat Eero Suomäki esuomaki(ä)hotmail.com  
Laikan Pienviljelijäyhdistys ry Osmo Sippola niinikoski.riitta(ä)gmail.com  
Lions Club Karstula ry Jukka Hiltunen jukka.karstula(ä)gmail.com  
Lions Club Karstula ry/Riutta Toivo Poikonen toivo.poikonen(ä)karstula.fi  
Lions Club Karstula/Sirkat Hanna Jukkala hanna.jukkala(ä)gmail.com  
Luoteisen Keski-Suomen Nuorkauppakamari Tarja Niskanen jciluoteinenkeskisuomi(ä)gmail.com  
MLL Karstula ry Jenni Salminen jennisalminen77(ä)gmail.com  
MTK-Karstula ry Outi Lahti oulahti(ä)gmail.com  
Oikarin Pienviljelijäyhdistys ry Katriina Oinonen katriina.oinonen(ä)tulostekniikka.com  
Oinoskylän Erämiehet ry Mikko Helin oinoskylaneramiehet(ä)gmail.com  
Oinoskyläyhdistys ry Hannu Oinonen oinonen.hannu(ä)gmail.com  
Rantakyläyhdistys ry Raimo Matilainen raimo.matilainen(ä)luukku.com  
Saarikan alueen diabetesyhdistys ry Leena Malmi leenamalmi2(ä)gmail.com  
SPR Karstulan osasto Taina Hämäläinen taina.marttinen(ä)nic.fi  
Suomenselän Yrittäjyyskummit Jonne Pöyhtäri jonne.poyhtari(ä)eastconsulting.fi  
Syrjänmäen pienviljelijäyhdistys ry Tapani Sauranen tapani.sauranen(ä)jamk.fi  
Vahangan Eränkävijät ry Sami Lillstrang vahangan.erankavijat(ä)gmail.com  
Varstaajat ry Markku Möttönen toimisto(ä)varstaajat.fi https://varstaajat.fi
Vastingin Nuorisoseura ry Hannu Patamaa hannu.patamaa(ä)karstula.fi  
Voimistelu- ja Urheiluseura Karstulan Kisa-Veikot ry Heli Alapiha karstulankisaveikot(ä)gmail.com  

Yhteystiedot

Käyntiosoite: Konstan Laari, Koulutie 12, 43500 Karstula | Postiosoite: Koulutie 12, 43500 Karstula 
Puhelin:  | 0408282864 Sähköposti: kiminki.ns@gmail.com